U kategorií „žabičky" a „vlčata" tvoří posádku 4 závodníci dané kategorie a kormidelník starší 18 let (jakéhokoliv pohlaví). U závodních posádek „skautky, skauti, rangers a roveři" tvoří posádku 5 účastníků včetně kormidelníka příslušné kategorie. Do kategorie „OPEN" je možné přihlásit koedukované posádky věkem neomezené. Kategorie bude otevřena pouze v případě přihlášení alespoň tří posádek (výjimkou je kategorie „OPEN")!
Online přihlašování bylo uzavřeno 26. 4. 2019. Poslední přihlašování bude možné na místě před závodem (viz propozice).

Kategorie

Vlčata (29. 4. 2007 a ml.)
Žabičky (29. 4. 2007 a ml.)
Skauti (29. 4. 2004 a ml.)
Skautky (29. 4. 2004 a ml.)
Roveři (29. 4. 2000 a ml.)
Rangers (29. 4. 2000 a ml.)
Open (bez omezení)
pořadatel: Junák - český skaut, přístav Flotila Liberec, z. s.
termín: neděle 28. 4. 2019 (8 - 15 hodin)
  • 8:00 - přihlášky, revize přihlášek, výdej startovních čísel
  • 9:00 - slavnostní nástup
  • 9:15 - porada kormidelníků - vysvětlení trati
  • 9:30 - start závodů
  • 12:00 - ukončení plnění disciplín mimo trať závodu na vodě
  • 13:30 - vyhlášení výsledků
místo: Liberec, přehrada na Harcovském potoce, u klubovny Flotily Liberec
(GPS: 50°46'8.411"N, 15°4'12.397"E)
technické zajištění: Flotila Liberec
vrchní rozhodčí: Bodie - Lukáš Arient, zástupce kapitána přístavu
tajemník závodu: Quelle - Kamila Lubasová
druh závodu: veřejný pro skautské a další mládežnické organizace na zajištěných závodních pramicích P650 a pramicích vodních skautů P550
přihlášky: elektronicky do 26. dubna do 23.59, na místě 8:00 - 8:40
startovné:
  • členové Junáka: 150,- Kč/posádka
  • ostatní: 200,- Kč/posádka
stravování: z vlastních zásob; menší občerstvení formou sušenky a pití v cíli
ubytování: případné požadavky na ubytování budeme řešit osobně, kontaktujte nás emailem flotila.liberec@gmail.com (link sends e-mail)
bezpečnost posádek: startují 5 členné, každý bude mít vlastní pádlo, plovací vestu patřičné kvality s minimální nosností 6 kg – polystyrénové a nafukovací vesty nebudou do závodu připušteny, plavidla zajišťuje pořadatel!
povinná výbava posádky:
  • hodinky (je velmi důležité, aby posádka dorazila včas na plnění disciplín, které budou mít harmonogram)
  • buzola
ceny:
  • nejlepší posádky každé kategorie obdrží ceny; vítěz memoriálu putovní plaketu
  • každá posádka obdrží diplom s umístěním
popis závodu:
  • přerušovaná plavba na pramici k jednotlivým disciplínám, disciplíny mimo závod na vodě
  • délka tratě během hlavního závodu je cca 2,9 km,
  • nejmladší kategorie cca 1,8 km, kormidelník u těchto kategorií nepádluje
disciplíny závodu*:
  • hod házečkou
  • střelba ze vzduchovek
  • v polovině trasy výměna stran pádlující posádky
  • běh terénem
  • práce s mapou nebo orientační běh
  • disciplína s překvapením

*změna disciplín vyhrazena upřesnění proběhne na brífinku kormidelníků po slavnostním nástupu

 

 

 

 


 

Kategorie

Vlčata (29. 4. 2007 a ml.)
Žabičky (29. 4. 2007 a ml.)
Skauti (29. 4. 2004 a ml.)
Skautky (29. 4. 2004 a ml.)
Roveři (29. 4. 2000 a ml.)
Rangers (29. 4. 2000 a ml.)
Open (bez omezení)

Vlčata Výsledková listina Vlčata

# Posádka Přístav Kormidelník
5Kladivounistředisko Karla Šimka Hradec KrálovéOlda
9Žralocistředisko Karla Šimka Hradec KrálovéKečup
2330.ovs Flotila LiberecZip
16Mořští vlciMaják LiberecČert
17Mořští hadiMaják LiberecFižďa
15Mořský potěrMaják LiberecYtoša
27ŽralociJablonec nad NisouPiškovec
26DelfíniJablonec nad NisouFík
21SovyFlotila LiberecRebel
20MedvědiFlotila LiberecQuelle

Žabičky Výsledková listina Žabičky

# Posádka Přístav Kormidelník
12Žábystředisko Jablonec nad NisouPampeliška
13Vážkystředisko Jablonec nad NisouCitry
8Kosatkystředisko Karla Šimka Hradec KrálovéRenča
6Delfínistředisko Karla Šimka Hradec KrálovéMája
3Oldies žabičky 10. PVS Maják Píšťalka
18Kosatkystředisko Úsvit DěčínTik

Skauti Výsledková listina Skauti

# Posádka Přístav Kormidelník
2PotápníciMaják LiberecSkuhra
11Žralocistředisko Karla Šimka Hradec KrálovéTroll
2430.ovs - AFlotila LiberecChroust
2230.ovs - BFlotila LiberecVichr
19Rejnocistředisko Úsvit DěčínNejdeto
1Vracistředisko Jablonec nad NisouGogen

Roveři Výsledková listina Roveři

# Posádka Přístav Kormidelník
10Narvalovéstředisko Karla Šimka Hradec KrálovéKrab
25Mi-HoFlotila LiberecGedž

Rangers

# Posádka Přístav Kormidelník
4Kosatky IIMaják LiberecŽužu
14Lyskystředisko Jablonec nad NisouTurbánek
7Narvalkystředisko Karla Šimka Hradec KrálovéSégra